Materiały Partnera

Automotive – poznaj najciekawsze usługi

W branży automotive pracują tysiące Europejczyków, w tym także wielu Polaków. W naszym kraju króluje przede wszystkim produkcja komponentów i akcesoriów samochodowych. Warto jednak mieć na uwadze, że nie brakuje wśród naszych rodaków zapalonych znawców motoryzacji, którzy świadczą wysokiej jakości usługi serwisowe. Dziś wielu z nas zaczyna interesować się nie tylko naprawą, ale również zabiegami, które przedłużają żywotność auta czy poprawiają komfort jazdy. Na które z nich warto zwrócić szczególną uwagę?

Automotive – dynamiczna wymiana oleju

Spośród usług w sektorze automotive niewątpliwie warto wyróżnić dynamiczną wymianę oleju w automatycznej skrzyni biegów. Część osób uważa, że środka smarnego nie powinno się wymieniać, a inni chociaż zdają sobie sprawę z tego, że o mechanizm skrzyni trzeba dbać, decydują się na tradycyjne metody. Klasyczny sposób zakłada rozmieszanie nowego oleju ze starym, co czasem powoduje pogorszenie pracy auta. Dlatego warto zainwestować w nowoczesny zabieg i pozwolić, aby w warsztacie wypłukany został cały stary olej, przed wprowadzeniem nowego.

Automotive – geometria kół

Producent auta rekomenduje optymalne parametry dla kół, dzięki czemu możemy liczyć na płynną jazdę oraz bezpieczeństwo na drodze. Wyjeżdżając prosto z salonu, najprawdopodobniej będziemy cieszyć się takim właśnie prawidłowym ustawieniem. Jednak w wyniku eksploatacji, zapewne ulegnie ono zmianie. Wówczas zauważymy, że samochód ściąga na jedną ze stron, zaobserwujemy nierównomierne zużycie opon albo różnicę w pokonywaniu lewego i prawego zakrętu. Czy można zatem przywrócić zalecane przez producenta parametry? Na to właśnie pozwala geometria kół, o której więcej dowiemy się tutaj https://slusarczyk-auto.pl/. Na stronie warsztatu z Tarnowa znajdziemy także wiele innych informacji z branży automotive, więc warto przejrzeć dostępne artykuły.

Automotive – ozonowanie klimatyzacji

Ozonowanie klimatyzacji samochodowej należy do zabiegów, które pozwolą nam zadbać o higienę w aucie. Dzięki temu pozbędziemy się przykrego zapachu oraz zanieczyszczeń, które wdychamy podczas jazdy. Warto pamiętać o tym rozwiązaniu, zwłaszcza jeśli często wozimy astmatyków i alergików.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *