Materiały Partnera

Ćwiczenia na skoliozę i dzieci – jak przebiegają?

Skolioza objawia się nieprawidłową krzywizną kręgosłupa, która może rozwinąć się zarówno u dzieci, jak i u dorosłych. Powoduje wiele problemów, w tym ból pleców, trudności z oddychaniem lub chodzeniem, a jeśli nie jest leczona wcześnie, może ostatecznie prowadzić do poważniejszych problemów, takich jak uszkodzenie płuc lub serca. Dlatego też bardzo ważne jest, aby wykonywać ćwiczenia na skoliozę u dzieci, jak tylko zaobserwujemy niepokojące sygnały. Czytaj dalej i dowiedz się więcej.

Ćwiczenia na skoliozę u dzieci – co się sprawdza?

Ćwiczenia mogą być doskonałym sposobem, aby pomóc poprawić postawę i radzić sobie ze skoliozą na przestrzeni czasu. Jeśli u Twojego dziecka zdiagnozowano tę przypadłość, istnieją aktywności, które mogą pomóc wzmocnić mięśnie w plecach i skorygować krzywiznę kręgosłupa. Powinny one być zawsze wykonywane pod nadzorem pracownika medycznego. Muszą także być dostosowane do każdego indywidualnego przypadku, ale zazwyczaj obejmują ćwiczenia kręgosłupa, rozciąganie, utrzymanie równowagi i ćwiczenia siłowe.

Rozciąganie pomoże zmniejszyć napięcie w kręgosłupie poprzez wydłużenie i mobilizację mięśni wokół niego. Ćwiczenia na kręgosłup, takie jak deski, angażują mięśnie brzucha i dolnej części pleców, które wspierają kręgosłup, pomagając zapewnić stabilność, a jednocześnie poprawiając równowagę. Aktywności związane z utrzymaniem równowagi skupiają się na treningu grup mięśniowych w biodrach, tułowiu i dolnej części pleców, co pomaga utrzymać neutralną pozycję kręgosłupa. Wreszcie, ćwiczenia siłowe wzmacniają mięśnie w górnej i dolnej części ciała, poprawiając jednocześnie kontrolę postawy. Dzięki regularności i nadzorowi pracownika medycznego, skolioza może być skutecznie zwalczana i śmiało można liczyć na następującą po czasie poprawę.

Ćwiczenia na skoliozę u dzieci – do kogo się zwrócić?

W celu ustalenia planu ćwiczeń na skoliozę u dzieci, dostosowanych do potrzeb Twojego malucha, zgłoś się do fizjoterapeuty. Po badaniu diagnostycznym, będzie on mógł nakreślić plan terapii i wyznaczyć realistyczne cele. Jeśli mieszkasz w Opolu lub okolicach, sprawdź ten ośrodek https://neurorehabilitacjaopole.pl/rehabilitacja-wad-postaw-i-skolioz/cwiczenia-na-skolioze/. Profesjonalny personel to także osoby, które mają doświadczenie w pracy z małymi pacjentami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *