Materiały Partnera

Hipnoterapia – jakie opinie panują na jej temat?

Hipnoterapia – metoda leczenia, wokół której narosło wiele mitów. Jeszcze nie tak dawno uważano, że wiąże się z szamanizmem lub magią. Gdzie leży prawda? Czym właściwie jest hipnoterapia i czy jest bezpieczna? Odpowiedzi znajdziesz w tym artykule!

Czy hipnoterapia może być skuteczna?

Chociaż hipnoterapia jest obecnie bardziej popularna niż kiedykolwiek, wciąż krążą pogłoski, że nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Niestety autorzy takich opinii często wydają sądy przed sprawdzeniem czegokolwiek, a większość z nich nawet nie uczestniczyła w takiej formie terapii. Hipnoterapia nie jest magicznym sposobem na pozbycie się wszystkich problemów, ale sposobem leczenia, który pomaga nam radzić sobie z różnymi problemami. Udowodniono, że duża liczba pacjentów po sesji doświadcza głębokiego relaksu. Rezultat zależy w dużej mierze od wybranej metody terapii. Na przykład w hipnozie regresyjnej pacjent może ,,cofnąć się w czasie” i jeszcze raz przejść przez traumatyczne przeżycia, ale tym razem z pomocą hipnoterapeuty. W ten sposób łatwiej pozbyć się głęboko zakorzenionych, niekoniecznie dobrych nawyków. Hipnoterapia polecana jest w stanach lękowych, nerwicach, agresji i stresie.

Hipnoterapia – opinie

Logiczne jest, że przed rozpoczęciem leczenia najpierw badamy opinie o jego skuteczności. W przypadku hipnoterapii powinieneś zrobić to samo. Istnieje wiele opinii na jej temat – zarówno dobrych, jak i złych. Najlepiej więc wpisać w wyszukiwarkę „opinie o hipnoterapii” i samemu to sprawdzić.

Warto pamiętać, że wiele zależy od wybranego specjalisty. Współpracuj więc tylko z doświadczonymi hipnoterapeutami, o których mówi się pozytywnie, jak w tym przypadku https://maksymkomar.com/. Trzeba też zwrócić uwagę na metody hipnoterapii stosowane przez konkretnego specjalistę. Najbardziej rozsądną opcją wydaje się być elastyczny hipnoterapeuta, który dostosowuje metodę indywidualnie do każdego przypadku. Wie, jak realistycznie pomóc w problemach i odpowiednio doradzić. Powierzając mu swoje problemy możemy być spokojni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *