Materiały Partnera

Naszyjnik z amazonitem – kto powinien go nosić?

Na rynku znajdziemy mnóstwo wariantów naszyjników. Nie zawsze łatwo wybrać coś dla siebie. Tym gorzej, gdy chcemy wręczyć biżuterię komuś w prezencie. Zanim więc udamy się na zakupy warto zastanowić się, co aktualnie jest modne. Delikatna celebrytka czy efektowny wisior? Wszystko zależy od gustu. Ciekawą propozycją są łańcuszki z naturalnymi kamieniami. To wyjątkowa opcja nie tylko z uwagi na fakt, iż poszczególne egzemplarze różnią się między sobą. Niektórym kamieniom przypisuje się magiczne właściwości. W tym artykule opowiemy o amazonicie – minerale odpędzającym strach.

Naszyjnik z amazonitem jako amulet

Amazonit jest rzadkim minerałem należącym do gromady krzemianów. Już w starożytności uznawany był za magiczny kamień o odmładzających właściwościach. Chociaż nazwa wskazywałaby na to, że amazonit pochodzi z Amazonii, w rzeczywistości tam go nie znajdziemy. Minerał ten występuje za to w Polsce, Rosji, Norwegii oraz we Włoszech.

Na szczególną uwagę zasługuje magia, jaką skrywa amazonit. Naszyjnik z amazonitem może łagodzić stany lękowe, niwelować skutki stresu i zmartwień. Uważa się, że pozytywnie wpływa na układ nerwowy oraz pomaga odzyskać spokój w ciężkich czasach. Rozprasza smutek i wprowadza do życia optymizm i harmonię, regulując zmienne nastroje.

Komu pasuje naszyjnik z amazonitem?

Pozostając w temacie magicznych właściwości amazonitu, kamień ten jest powiązany z żywiołami ziemi i powietrza. Według astrologii najbardziej rezonuje z Wodnikami. Może przynieść szczęście hazardzistom oraz pobudzić wyobraźnię pisarzy i malarzy. Jednak, patrząc całkowicie przyziemnie, naszyjnik z amazonitem powinien przypaść do gustu osobom, które lubią się wyróżniać. Wyjątkowy turkusowy kolor kamienia przyciąga wzrok. Przekonaj się o tym sama, wchodząc na stronę https://misarte.com.pl/pl/c/Amazonit/39. Znajdziesz tam naszyjniki oraz inne akcesoria z amazonitem. Wisiorek z tym kamieniem powinien pięknie podkreślić niebieskie i brązowe oczy. Wybierz go, jeśli zależy Ci na unikalnym dodatku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *