Materiały Partnera

Olej lniany – do picia i nie tylko

Len to roślina, która znalazła wiele zastosowań we współczesnym przemyśle. Doskonale sprawdza się w branży odzieżowej, farmaceutycznej i kosmetycznej. Jednak najczęściej spotkamy ją w postaci oleju wytłoczonego z nasion. Produkt jest wyjątkowy, ponieważ zawiera najwięcej kwasów omega-3 spośród wszystkich olei, a ponadto – najwyższy stosunek kwasów omega-3 do omega-6. Sprawdź, jakie ma zastosowania!

Olej lniany – do picia

Olej lniany to jeden z produktów, co do którego panują różne opinie. Niektórzy twierdzą, że ma gorzki posmak, zaś inny uznają go raczej za delikatny. Dlaczego tak jest? Głównym powodem jest fakt, że dostępne na rynku oleje znacznie różnią się od siebie. Te naturalne, tłoczone na zimno i nierafinowane, mają delikatny smak bez gorzkiego posmaku. Świadczy to o jakości surowca oraz rozległej wiedzy producenta. Warto wybierać tylko takie oleje.

Wysokiej jakości olej lniany nadaje się do picia. Można przyjmować go na czczo zamiast suplementów. Dostarczymy wtedy do organizmu mnóstwo korzystnych substancji. Produkt ten nie nadaje się do smażenia i pieczenia – traci wtedy większość swoich właściwości. Dobrym pomysłem jest dodawanie go do sałatek, kasz, sosów i kanapek.

Olej lniany – na twarz i włosy

Olej lniany jest doskonały do picia, ale równie dobrze sprawdza się jako naturalny kosmetyk. Dzięki wysokiej zawartości kwasów z grupy Omega i witamin, świetnie odżywia skórę i włosy. Musi to być jednak sprawdzony produkt, taki jak ten https://olejewielkierychnowo.pl/produkt/olej-lniany-tloczony-na-zimno/. Wysokiej jakości olej lniany działa jak nawilżająca odżywka – nabłyszcza włosy, zapobiega rozdwajaniu końcówek oraz ułatwia rozczesywanie. Jest doskonały także dla skóry. Wiele osób stosuje go podczas terapii trądziku. Antybakteryjne działanie zapobiega powstawaniu nowych krostek, a co za tym idzie – blizn. Dodatkowo olej lniany przywraca skórze elastyczność, spowalniając procesy starzenia. Oczywiście, aby kuracja przyniosła efekty, powinna być prowadzona od wewnątrz i z zewnątrz. Można pić olej lniany i nakładać go na skórę oraz włosy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *