Materiały Partnera

Srebro koloidalne na trądzik – czy działa?

Trądzik to nie lada problem. Towarzyszy wielu młodym, ale nie omija też dorosłych. Trudno się go pozbyć. Nawet jeśli się to uda, lubi powracać. Poza tym zostawia na skórze nieestetyczne blizny. Jak sobie z nim radzić? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w tym artykule, zwracając szczególną uwagę na rolę srebra koloidalnego w kuracji.

Jak pozbyć się trądziku?

Jest wiele sposobów radzenia sobie z trądzikiem. Stosuje się leczenie zewnętrzne, ogólne oraz domowe sposoby. W przypadku naprawdę silnych zmian dermatolog zaleca przyjmowanie jednego z najmocniejszych preparatów, które niestety mogą negatywnie wpłynąć na kondycję skóry, wysuszając ją. Kluczem do pozbycia się krostek jest odpowiednia pielęgnacja w domu. To jedna z podstawowych metod radzenia sobie z problemem. Na co dzień należy używać oczyszczającego żelu lub pianki, dbając przy tym o to, by używane kosmetyki były jak najwyższej jakości. Najlepiej sprawdzą się produkty zawierające nadtlenek benzoilu, kwas salicylowy lub srebro koloidalne. Można też stosować miejscowo preparaty z cynkiem czy witaminą A. Warto przy tym przyjrzeć się swojej pościeli i ręcznikom. Należy regularnie je prać i wymieniać, aby chronić się przed bakteriami powodującymi trądzik. Przyda się także sprawdzony środek na bazie srebra koloidalnego, ponieważ wykazuje ono działanie antybakteryjne.

Srebro koloidalne i jego rola w leczeniu trądziku

Srebro koloidalne jest sprawdzonym środkiem na niedoskonałości skórne. Jego lecznicze właściwości wykorzystywano już w starożytności. Aktualnie kosmetyki na jego bazie bez trudu znajdziemy w internecie, na przykład na stronach takich jak https://www.naturamedica.pl/. Sprawdzone preparaty ze srebrem koloidalnym nie tylko działają antybakteryjnie, przeciwgrzybiczo i przeciwwirusowo. Wspierają też regenerację skóry, dzięki czemu jest mniejsze ryzyko, że po zakończeniu kuracji na twarzy zostaną blizny. Co ważne, srebro koloidalne jest dostępne w różnych formach – mgiełek, kremów i pianek. Możemy wybrać formę, która będzie najbardziej nam odpowiadać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *