Materiały Partnera

Wulkanizacja – co musisz o niej wiedzieć?

Ogumienie pojazdu ulega eksploatacji i traci użyteczność, gdy zmienia się sezon. Jeśli natomiast ta kwestia zostanie zaniedbana, zmniejsza się nie tylko komfort jazdy, ale również bezpieczeństwo na drodze. Każdy kierowca musi więc monitorować stan kół swojego auta, zarówno ze względu na siebie, jak i na innych uczestników ruchu drogowego. Właśnie dlatego pojęcie wulkanizacji nie powinno być mu obce. Przyjrzyjmy się bliżej temu zagadnieniu.

Wulkanizacja – czym jest?

To co dzisiaj znamy pod nazwą wulkanizacja, to przede wszystkim usługi związane z kołami samochodowymi. Jednak początki tego pojęcia datuje się na rok 1839, kiedy to w Anglii wynaleziono specjalną metodę produkcji gumy, na co pozwoliły eksperymenty z kauczukiem Charlesa Goodyeara. Zatem wulkanizacja w pierwotnym znaczeniu odnosi się przede wszystkim do procesu chemicznego, w wyniku którego powstaje guma. Warto znać te informacje, jednak nie da się ukryć, że współczesnego kierowcę będzie interesować raczej to, co w ramach wulkanizacji może zrobić dla nas warsztat samochodowy. Wymiana letnich kół na zimowe lub na odwrót jest jednym z częstszych powodów, dla których odwiedzamy serwis opon. Jednak czasem możliwa jest również naprawa przebitej opony. Warto zapytać specjalistę, czy w naszym przypadku się to opłaci. Jeśli zauważymy na przykład podejrzane wybrzuszenie, nie powinniśmy ryzykować. Przebicia punktowe natomiast dość łatwo załatać i dzięki temu będziemy mogli odroczyć wymianę opony na nową.

Wulkanizacja w Tarnowie – gdzie się zgłosić?

Udając się do serwisu samochodowego z problemem dotyczącym naszego ogumienia, powinniśmy przede wszystkim zdać się na fachowca z dużą wiedzą oraz wyczuciem. Będziemy bowiem potrzebowali kogoś, kto dokona prawidłowej diagnostyki i na tej podstawie zaproponuje odpowiednią usługę. Musimy dowiedzieć się, czy opona jest do wymiany czy też do naprawy. Nie bez znaczenia jest także to, czy zdecydujemy się na wulkanizację na zimno czy na gorąco. Dowiedzmy się również o innych zabiegach, które mogą poprawić nasz komfort jazdy, takich jak na przykład geometria kół. W Tarnowie wulkanizacją zajmuje się ten serwis https://slusarczyk-auto.pl/oferta/serwis-opon. Nowoczesne sprzęty pomiarowe oraz ekipa fachowców z doświadczeniem sprawiają, że to miejsce poleca wielu okolicznych mieszkańców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *