Materiały Partnera

Zalew w Starej Morawie – gdzie warto wykupić noclegi?

Na wakacje w góry – kiedy ktoś rzuca takie hasło, miłośnicy malowniczych krajobrazów oraz aktywnego wypoczynku od razu podrywają się na nogi. Jak jednak wybrać miejscowość, do której się udamy? Od wielu lat ogromną popularnością cieszy się Stara Morawa, czyli niewielka wioseczka położona w pobliżu gór Bialskich oraz Masywu Śnieżnika. To bardzo dobra baza wypadowa dla osób, które uwielbiają górskie atrakcje. Na co można liczyć, wybierając się nad Zalew w Starej Morawie i rezerwując tam noclegi? Poniżej drobny przedsmak udogodnień i pobliskich miejsc turystycznych.

Zalew w Starej Morawie – noclegi dla zwiedzających

Kto w szczególności doceni wizytę na Ziemi Kłodzkiej? Z pewnością będą to osoby, które lubią zwiedzać i poznawać nietypowe miejsca. Decydując się na noclegi nad Zalewem w Starej Morawie, najlepiej jest posiadać własne auto w pogotowiu, aby szybko przemieścić się do najciekawszych miejscówek. Z naszej urokliwej wsi mamy niewielką odległość do zabytków takich jak Pałac Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim czy Twierdza Kłodzko. Ten drugi obiekt oferuje nocne zwiedzanie, co może stanowić wyjątkową przygodę. Miłośnicy sztuki sakralnej na pewno z chęcią obejrzą Sanktuarium Maria Śnieżna w okolicach Międzygórza, a turyści z zacięciem technicznym, zajrzą do galerii sztuki, którą mieści Wapiennik Łaskawy Kamień.

Zalew w Starej Morawie – postaw na noclegi w otoczeniu natury

Zaletą dolnośląskiej wioski jest nie tylko dobry dojazd do zabytków, ale również bliskość przyrody oraz słynnego Zalewu, czyli sztucznie stworzonego zbiornika wodnego. Finansowaniem projektu zajęła się Unia Europejska i dziś jest to miejsce wprost stworzone do rekreacji. Co więcej, w okolicy znajdują się także parki krajobrazowe, a w jednym z nich majestatyczny wodospad Wilczki, który jest miejscem spotkań zakochanych. Jeśli natomiast przyjechaliśmy w góry, aby pojeździć na nartach czy rowerze, ciekawe trasy znajdziemy w Czarna Góra Ski Resort. Brzmi zachęcająco? Tutaj https://apartamentystaramorawa.pl/ można zarezerwować noclegi nad Zalewem w Starej Morawie i cieszyć się komfortowymi warunkami pobytu. Aparthotel przyjmuje również czworonożnych gości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *